Mimo że jesteśmy młodą Kancelarią, już od samego początku naszej działalności wspieramy różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne, które uznajemy za szczególnie ważne i pożyteczne. Nasze zaangażowanie społeczne wynika z faktu, że wykonywanie zawodu prawnika postrzegamy jako przywilej, ale również jako publiczny obowiązek. Nasi prawnicy angażują się w szczególności w lokalne inicjatywy, gdyż pomimo, że nasza działalność obejmuje teren całej Polski, staramy się szczególnie mocno wsłuchiwać się w potrzeby lokalnej społeczności.

 

Obecnie Kancelaria zaangażowana jest w następujące projekty.Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Pasji Inspirator

Centrum Rozwoju Pasji INSPIRATOR jest stowarzyszeniem zrzeszające ludzi z pasją, posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Stowarzyszenie skupia się na prowadzeniu autorskich i nowatorskich warsztatów skierowanych do młodzieży, mających na celu inspirowanie jej do rozwoju swoich pasji.
Kancelaria doceniając ideę Stowarzyszenia, jako szczególnie jej bliską, zapewnia Stowarzyszeniu kompleksową obsługę prawną. Nasz prawnik Maciej Rzeszewski jest członkiem zarządu Stowarzyszenia.
 

http://inspiratorzy.org/


Fundacja Mały Piesek Zuzi

Fundacja „Mały Piesek Zuzi” powstała w 2006 roku i posiada statut Organizacji Pożytku Publicznego. Działalności Fundacji skupia się w szczególności na dogoterapii (zwanej również kynoterapią), będącej metodą wspomagania rehabilitacji i terapii, w której istotną rolę odgrywają specjalnie wyselekcjonowane i wyszkolone psy. Fundacja realizuje również projekty edukacyjne oraz prowadzi zajęcia edukacyjno – terapeutyczne.
Kancelaria aktywnie uczestniczyła w założeniu Fundacji, w szczególności poprzez przygotowanie dokumentacji założycielskiej. Obecnie jest stałym partnerem Fundacji świadcząc na jej rzecz bieżącą obsługę prawną związaną z jej statutową działalnością charytatywną. Dodatkowo radca prawny Marcin Reszka jest przewodniczącym komisji rewizyjnej Fundacji.

 

http://www.psiaterapia.pl/Home.html


Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji i Profilaktyki Niepełnosprawności Dzieci i Młodzieży

Celem Wielkopolskiego Centrum Rehabilitacji i Profilaktyki Niepełnosprawności Dzieci i Młodzieży jest wspieranie osób niepełnosprawnych i ich rodzin w zmaganiu się z trudnościami dnia codziennego. Centrum świadczy specjalistyczne, kompleksowe, profesjonalne usługi w zakresie fizykoterapii, hydroterapii, masaży oraz kinezyterapii.
Działając na rzecz fundacji, kancelaria Filipiakbabicz. Kancelaria Prawna wspiera jej działalność statutową poprzez świadczenie nieodpłatnego doradztwa prawnego.

 

http://www.centrum-rehabilitacji.com.pl/


Ponadto wsparliśmy finansowo jedną z drużyn biorących udział w rajdzie samochodowym z Poznania do Szkocji. Celem uczestników rajdu oraz jednej z fundacji dobroczynnych było zebranie środków na pomoc dla dzieci z domów dziecka. Cieszymy się, że dzięki akcji mogliśmy pomóc dzieciom, a także wesprzeć kierowców – amatorów w ich eskapadzie oraz sprawić, że logo Kancelarii dotarło aż do brzegów jeziora Loch Ness!