Filipiak Babicz Legal
Powrót
Sukcesy
02/07/2024

Spektakularne połączenie na rynku usług finansowych!

Z dumą informujemy, że zespoły prawne i podatkowe naszej kancelarii pomyślnie przeprowadziły proces połączenia dwóch spółek z sektora usług finansowych: F-Trust S.A. oraz iWealth Management sp. z o.o. To był wymagający i bardzo ciekawy projekt! 👌

🔍 Mateusz Brodnicki, Jakub Jankowiak, Maciej Rzeszewski, Rafał Wojciechowski, Klaudia Lewandowska, Jakub Owczarek, Mateusz Kamiński i Maciej Kowalczyk zapewnili kompleksową obsługę prawną oraz podatkową, obejmującą przeprowadzenie całego procesu połączenia, włącznie z planowaniem podatkowym, due dilligence, prawem pracy, zarządzaniem informacją poufną, a ponadto współpracą z regulatorem (Komisją Nadzoru Finansowego).

🟧 W szczególności istotne było zapewnienie zgodności z prawem procesu połączenia w zakresie posiadanych przez spółki zezwoleń na dystrybucję jednostek uczestnictwa oraz pełnienie funkcji agentów firm inwestycyjnych. Całość procesu musiała odbyć się zgodnie z najlepszymi praktykami spółek publicznych z uwagi na szczególny charakter spółki matki F-Trust – Caspar – Inwestujemy Globalnie Asset Management S.A.

Dziękujemy za zaufanie i gratulujemy obu stronom sukcesu w zakończeniu tego strategicznego projektu! 👏

To już nasza trzecia podobna transakcja w ostatnim półroczu, co czyni nas jedną z wiodących kancelarii w ramach transakcji M&A na rynku kapitałowym. Połączenie kompetencji transakcyjnych, podatkowych i regulacyjnych to nasz największy atut 💪.