Kompetencje

Prawo pracy i HR w kryzysie (Tarcza Antykryzysowa i Finansowa - wsparcie z PFR)

Pracujemy na sukces i satysfakcję naszych Klientów, oferując kompleksowe usługi w zakresie indywidualnego, jak i zbiorowego prawa pracy, również w czasie epidemii koronawirusa.

 

Jak możemy pomóc?

Zrobimy wszystko, aby ochronić  wartość Twojego biznesu w dobie niestabilności rynkowej.

Wyjaśnimy w jaki sposób postępować względem pracowników, którzy poddani zostali kwarantannie lub z powodu choroby nie mogą wykonywać swoich obowiązków.

Zwrócimy uwagę w jaki sposób dokonać obniżenia wymiaru czasu pracy pracowników i zleceniobiorców, przy uwzględnieniu rozwiązań wprowadzonych w ramach tarczy antykryzysowej, doradzimy czy w Państwa przypadku zasadne i konieczne jest wdrażanie wypowiedzeń zmieniających albo zawarcia porozumień o stosowaniu mniej korzystnych warunków zatrudnienia lub równoważnego czasu pracy.

Doradzimy w kwestiach wypłaty wynagrodzenia za przestój, wskażemy na możliwości ubiegania się o świadczenia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz dofinansowania wynagrodzeń przez starostę.

Doradzimy w jaki sposób przeprowadzić zmiany zmierzające do zmiany systemu lub rozkładu czasu pracy pracowników w sposób niezbędny dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa.

 

Jesteśmy doświadczonymi specjalistami prawa pracy.

W postępowaniach sądowych reprezentujemy zarówno interesy pracowników jak i pracodawców w zakresie roszczeń związanych z rozwiązaniem umowy o pracę oraz odszkodowań z tego tytułu, sporów związanych z finansami, np. sporów o wynagrodzenia, spraw dotyczących ustalenia stosunku pracy, zakazu konkurencji, zwolnień grupowych i wypłaty odszkodowań.

Wspieramy pracodawców  w negocjacjach ze związkami zawodowymi oraz przedstawicielami pracowników. Służymy wiedzą i doświadczeniem w trudnym i wymagającym wyczucia procesie przeprowadzania zwolnień grupowych.

Zajmujemy się przygotowywaniem wszelkiego rodzaju dokumentacji pracowniczej m.in. umów o prace, umów cywilnoprawnych, kontraktów menadżerskich, umów o zakazie konkurencji, regulaminów pracy itp.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną, finansową i podatkową.

Dla kogo?

• Pracodawcy
• Przedsiębiorcy zatrudniajacy pracowników

Kiedy?

• GDY POTRZEBUJESZ WSPARCIA W PRZEPROWADZENIU ZMIAN W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ KORONOWIRUSA

• GDY CHCESZ ZRESTRUKTURYZOWAĆ ZATRUDNIENIE 

• GDY POTRZEBUJESZ AUDYTU PRAWA PRACY

 


Ludzie | Kontakt