Kompetencje

Restrukturyzacja i upadłość (w tym odpowiedzialność członków zarządu)

Tam gdzie doradztwo prawne nie wystarcza i potrzebne są działania z zakresu zarządzania oraz finansów, pojawia się miejsce dla restrukturyzacji i upadłości.

Oferujemy kompleksowe i profesjonalne wsparcie dla przedsiębiorców zagrożonych niewypłacalnością, przedsiębiorców niewypłacalnych, a także podmiotów będących ich wierzycielami. Zapewniamy pełen zakres usług w aspekcie prawnym, finansowym i podatkowym.

Specjalizujemy się w szeroko pojętej restrukturyzacji przedsiębiorstw, transgranicznych postępowaniach upadłościowych, postępowaniach dotyczących odpowiedzialności osobistej za nie złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Udzielamy kompleksowej pomocy podmiotom zagranicznym inwestującym w Polsce oraz polskim przedsiębiorcom działającym poza granicami kraju.

Nasz zespół to nie tylko prawnicy specjalizujący się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym, ale także specjaliści z zakresu zarządzania, finansów i podatków. Łączymy teorię z praktyką. Działamy jako doradcy restrukturyzacyjni oraz uczestniczymy w konferencjach z zakresu prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego, również jako prelegenci.

Kierujący zespołem, Partner Kancelarii, adw. dr Patryk Filipiak to współtwórca prawa restrukturyzacyjnego oraz nowelizacji prawa upadłościowego z 2016 roku. Członek międzynarodowego stowarzyszenia specjalistów zajmujących się upadłością i restrukturyzacją  przedsiębiorstw INSOL EUROPE, a także członek Stowarzyszenia Praktyków restrukturyzacji oraz Sekcji Upadłościowej Instytutu Allerhanda.

Naszym Partnerem w doradztwie restrukturyzacyjnym jest Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. 

Wiedzą i doświadczeniem dzielimy się na blogu: Restrukturyzacja i upadłość

__________________

Jesteś mikro lub małym przedsiębiorcą? Sprawdź nasz projekt dedykowany specjalnie dla Ciebie: Mikrorestrukturyzacja — nowy strart małego biznesu.

Jak uzyskać pomoc publiczną w celu ratowania lub restrukturyzacji? Wspieramy przedsiębiorców w opracowaniu wniosków z programu Polityka Nowej Szansy

Dla kogo?

  • Przedsiębiorstwa szybko rozwijające się 
  • Przedsiębiorstwa z rosnącym zadłużeniem
  • Przedsiębiorstwa z archaiczną formą prawną

Kiedy?

• Gdy chcesz działać optymalniej
• Gdy chcesz płacić mniejsze podatki
• Gdy przedsiębiorstwo utraciło płynność finansową
• Gdy grozi Ci upadłość

Ludzie | Kontakt