Ludzie

Barbara Stefanowicz

aplikant radcowski.

Barbara Stefanowicz

Barbara Stefanowicz

aplikant radcowski.

Ukończyła kierunek prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Brała udział w wymianie studenckiej na Università degli Studi di Ferrara we Włoszech, gdzie studiowała prawo w języku angielskim. Obroniła pracę magisterską z zakresu prawa własności intelektualnej w regulacjach krajowych, europejskich i międzynarodowych pod kierunkiem prof. UAM dr. hab. Rafała Sikorskiego. Od 2019 roku aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Mocne strony

dobrze zorganizowana, sumienna, mocno zaangażowana w projekty w których uczestniczy. Lubi nowe wyzwania. Posługuje się biegle językiem angielskim. Zna język niemiecki w stopniu komunikatywnym.

Pasje

Najbardziej bliskie są jej podróże z plecakiem, które odbywała już po Gruzji, krajach Azji Południowej, Australii i Oceanii. Lubi jazdę na nartach oraz górskie wędrówki. Interesuje się kinem polskim i amerykańskim, muzyką alternatywną, a także kuchnią włoską.


Doświadczenie: wybrane projekty

Doświadczenie zdobywała od początku studiów odbywając praktyki w jednej z największych warszawskich kancelarii, w poznańskich kancelariach a także w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Pracowała w poznańskiej kancelarii specjalizującej się w prawie własności intelektualnej, współpracując z rzecznikami patentowymi. W swojej dotychczasowej pracy zajmowała się głównie sprawami z zakresu prawa cywilnego i prawa własności intelektualnej.