Autor wielu opracowań naukowych (m. in. monografii „Polityka medialna w okresie konwersji cyfrowej radiofonii i telewizji”, uhonorowanej przez KRRiT i Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego nagrodą im. dra P. Stępki za najlepsze wydawnictwo naukowe z dziedziny mediów elektronicznych w 2011 r. oraz Reakcja na krytykę medialną. Ochrona dóbr osobistych w erze nowych mediów, Wyd. Wiedza i Innowacje , Poznań 2017 wyróżnionej w 2019 Nagrodą im. Cz. Mojsiewicza).
Prawnik i medioznawca, łączący działalność naukową z potrzebami praktyki. Kierownik Zakładu Systemów Prasowych i Prawa Prasowego, wybitny specjalista z zakresu prawa mediów i polityki medialnej. Autor licznych ekspertyz z tego zakresu. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół kilku różnych obszarów badawczych. Najważniejszym z nich, jest problematyka funkcjonowania mediów, a w szczególności radiofonii i telewizji i tzw. „nowych mediów”, a także prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz prawa prasowego oraz sytuacji mediów publicznych. Laureat Nagród Rektorskich, Stowarzyszenia Prasy Lokalnej, miesięcznika "Forbes".
Profesor Jędrzej Skrzypczak posiada również bogate doświadczenie w zakresie prawa medycznego. Pełni funkcję radcy prawnego Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Za swoją działalność na rzecz środowiska lekarskiego otrzymał medal honorowy WIL (w 2012 r.).
Redaktor serwisu prawnego o budowaniu marki, współpracy z mediami, kryzysach reputacyjnych, reklamie i promocji, prawie własności intelektualnej oraz konkurencji (zwłaszcza tej nieuczciwej): filipiakbabicz.com/nowe-media-i-technologie
Autor licznych opinii i analiz prawnych.