Filipiak Babicz Legal

O nas

01 Kancelaria

Kancelaria Filipiak Babicz to wiodąca firma prawnicza, specjalizująca się w szerokim zakresie usług doradczych, ze szczególnym naciskiem na obszar fuzji i przejęć, sprzedaży przedsiębiorstw, doradztwa dla funduszy private equity oraz venture capital, restrukturyzacji, a także ofert publicznych i transakcji rynku kapitałowego.

Z bogatym doświadczeniem działającym od wielu lat, Kancelaria zyskała uznanie zarówno wśród klientów krajowych, jak i zagranicznych. Nasza współpraca obejmuje przedsiębiorców, instytucje finansowe, w tym fundusze private equity, banki, instytucje publiczne oraz innych podmiotów. Przeprowadziliśmy szereg skomplikowanych transakcji, które zapewniły naszym klientom wysoką jakość usług.

 

Nasi prawnicy to zespół profesjonalistów z doskonałym doświadczeniem, zdobytym podczas realizacji dziesiątek transakcji, w tym we współpracy z renomowanymi międzynarodowymi kancelariami prawnymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom biznesowym.

 

Kreatywność, efektywność i skuteczność stanowią fundament naszej działalności, które cenią i doceniają nasi klienci. Wspólnie dążymy do osiągnięcia najlepszych wyników dla każdej transakcji, zapewniając jednocześnie pełne zrozumienie potrzeb i celów naszych klientów.

 

Z dumą możemy powiedzieć, że jakość naszych usług wielokrotnie została doceniona przez branżowe wydawnictwa i rankingi. Zarówno Kancelaria, jak i nasi prawnicy otrzymali liczne nagrody, które potwierdzają naszą pozycję jako lidera na rynku doradztwa transakcyjnego.

 

Zapewniamy najwyższą jakość obsługi i profesjonalizm na każdym etapie współpracy. Dzięki naszemu zaangażowaniu i kompetencjom, wspólnie osiągniemy sukces i zabezpieczymy interesy naszych klientów na rynku transakcji.

02 CSR

Jesteśmy uważni na nasze otoczenie społeczne i pozytywny wpływ jaki możemy dać. 

Naszymi wiodącymi partnerami społecznymi są Fundacja L’Arche Wspólnota w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Tak – oba podmioty działające w obszarze wsparcia osób
z niepełnosprawnością intelektualną. 

Podejmujemy działania z zakresu edukacji prawniczej adresowane do dzieci, młodzieży, seniorów. 

Uczestniczymy w życiu kulturalnym w ramach relacji z Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz innymi jednostkami kultury.

Działania działu CSR obejmują m.in.:

  • Wsparcie prawne dla podmiotów z sektora NGO,
  • Wolontariaty w warsztatach terapii zajęciowej, placówkach krótkiego pobytu, itp. 
  • Udział w wydarzeniach edukacyjnych w przedszkolach, szkołach podstawowych
    i ponadpodstawowych, 
  • Ofertę kulturalną dla członków Zespołu, 
  • Regularne wsparcie osobowe i rzeczowe na rzecz przytuliska dla bezdomnych zwierząt,
  • Uczestnictwo w akcjach pomocowych i biegach charytatywnych.

Nasi partnerzy:

Fundacja L’Arche

Fundacja L’Arche należy do Międzynarodowej Federacji Wspólnot L’Arche założonej we Francji. W Polsce swoją działalność prowadzi od ponad 35 lat. L’Arche to Wspólnoty tworzone przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną i tych, którzy chcą je wspierać w codziennym życiu. Celem działalności Fundacji jest zapewnienie godnych warunków życia oraz działania na rzecz zmiany nastawienia społeczeństwa do osób z niepełnosprawnością. W Polsce Fundacja prowadzi sześć domów stałego zamieszkania (w tym dwa w Poznaniu), mieszkania chronione, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy i Punkt Wsparcia. Kancelaria chętnie angażuje się w działalność Fundacji w Poznaniu o charakterze Pro Bono, oferując wsparcie w zakresie doradztwa prawnego. Jednocześnie partner Przemysław Szmidt jest wolontariuszem we Wspólnocie L’Arche w Poznaniu oraz aktywnie wspiera Zarząd tejże Wspólnoty. 

Stowarzyszenie Na Tak

Misją Stowarzyszenia Na Tak jest niesienie pomocy we wszystkich dziedzinach życia osobom niepełnosprawnym, a w szczególności osobom z zespołem Downa oraz ich rodzinom. Stowarzyszenie udziela profesjonalnej i kompleksowej pomocy w specjalistycznych ośrodkach. Umożliwia rozwój talentów w ramach grup tanecznych, teatralnych i sportowych. Prawnicy Kancelarii wspierają działalność Stowarzyszenia, jako ideę Pro Bono realizując ją poprzez świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Regularnie udzielamy porad prawnych rodzicom osób z niepełnosprawnością. 

Wayair Foundation 

Fundacja jest zespołem wychowawców, ekspertów ds. komunikacji, naukowców i architektów. Tworzy, rozbudowuje i wspiera centra edukacyjne, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie architektury i szkolnictwa. Cele te osiągamy poprzez realizowanie projektów z zakresu edukowania przez teatr, nauki międzykulturowej i dzięki architekturze przyjaznej środowisku. W drugą stronę eksperci Kancelarii dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, wspierając Fundację w bieżącej działalności.

Fundacja Pro Ngo

Fundacja Pro NGO rozpoczęła swoją działalność w czerwcu 2020 r. Od tego czasu prężnie działa i realizuje projekty o zasięgu ogólnopolskim. Głównym zadaniem Fundacji jest profesjonalizacja działań NGO, które ma na celu ułatwić ich współpracę z firmami oraz instytucjami rządowymi. W działania Fundacji aktywnie angażowane jest środowisko biznesowe, liczni eksperci oraz wolontariusze z firm. Eksperci Kancelarii biorą udział w projekcie pomocy prawnej dla NGO korzystających ze wsparcia Fundacji.

Fundacja Court Watch Polska

Misją Fundacji Court Watch Polska jest zmienianie polskiego sądownictwa na lepsze. Aktywiści Fundacji skutecznie przekonują sędziów do zmiany zachowań oraz uczą, co robić, aby każdy – nawet przegrany w sprawie – mógł opuścić gmach sądu z przekonaniem, że miał sprawiedliwy proces. Kancelaria od kilku lat wspiera Fundację, aktualnie szczególnie angażując się w projekcie badań nad praktyką stosowania tymczasowego aresztowania. 

Przeczytaj więcej o CSR

03 Sztuka

Ze sztuką związani jesteśmy od lat, ale to wystawa „Sztuka w mieście, czyli krótka opowieść o Urban Art”, której wernisaż zorganizowaliśmy 23 stycznia 2023 roku w naszej warszawskiej siedzibie, był moment oficjalnego otwarcia FB Gallery.

Na wystawie zaprezentowaliśmy wówczas prace twórców związanych z Poznaniem: Roberta Procha, Kingi Offert, Heleny Minginowicz, Noriakiego, Zdano, Dumina, Somearta, Eskaera i Barta Sucharskiego.

Jak podkreśla Patryk Filipiak sztuka od dawna jest ważnym elementem tożsamości naszej kancelarii. – Od wielu lat współpracujemy z instytucjami kultury, a także otaczamy się sztuką – także tą z nurtu Urban Art, wspieramy artystów i przyjaźnimy się z nimi – dlatego też ten wernisaż i wystawa to dla nas wydarzenie niezwykle autentyczne i zgodne z naszym DNA.

Polecamy relację z tego wydarzenia!