Filipiak Babicz Legal
Powrót
Joanna Gominiak
Tax Consultant | Prawnik

01 Specjalizacje

Zapewnia wsparcie w zakresie tworzenia dokumentacji cen transferowych oraz bieżącego doradztwa podatkowego obejmującego w szczególności zagadnienia opiniowania zdarzeń gospodarczych pod kątem podatkowym.

Uczestniczyła także w projektach z zakresu wdrażania opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek, zakładania fundacji rodzinnych oraz w indywidualnych postępowań dotyczących interpretacji przepisów prawa podatkowego.

02 Doświadczenie

W ramach swojej praktyki obsługiwała szereg firm z sektora m.in. transportowego, organizacji pracy tymczasowej oraz branży deweloperskiej. W tym zakresie zapewnia swoje wsparcie w ramach spraw związanych z bieżącą obsługą podatkową. Doświadczenie zdobywała w kancelariach prawnych oraz podatkowych na terenie Poznania.

03 Projekty

  • Doradztwo w zakresie wdrażania nowej formy opodatkowania w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją ozdób świątecznych na szeroką skalę.
  • Zapewnianie wsparcia w zakresie założenia fundacji rodzinnej w przedsiębiorstwie działającym w branży nieruchomości.
  • Uczestnictwo w projekcie przygotowania dokumentacji cen transferowych dla grupy kapitałowej.

04 Wykształcenie

Studiowała Prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Obecnie uczestniczy w studiach podyplomowych „Podatki i doradztwo podatkowe” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W kancelarii pracuje od kwietnia 2023 roku.