Filipiak Babicz Legal
Filipiak Babicz Legal
Przemysław Szmidt
Adwokat | Partner | Menedżer Zespołu w Dziale Prawa Cywilnego
Powrót
Przemysław Szmidt
Adwokat | Partner | Menedżer Zespołu w Dziale Prawa Cywilnego

01 Specjalizacje

Specjalista w zakresie prawa cywilnego i prawa procesowego cywilnego. Pasjonat egzekucji i zabezpieczeń. Regularnie szkoli z tematyki odpowiedzialności piastunów organów spółek handlowych.

02 Doświadczenie

We wrześniu 2010 roku zdał egzamin sędziowski. Przez okres ponad trzech lat był asystentem sędziego w sądach powszechnych okręgu poznańskiego, w wydziałach cywilnych i gospodarczym. Wcześniej odbył ponad roczny staż w kancelarii radcy prawnego w Poznaniu, nabywając doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego podmiotów gospodarczych. W ramach swojej praktyki obsługiwał szereg firm z sektora budowlanego, energii odnawialnej, finansowego. W naszej kancelarii pracuje nieprzerwanie aż od 2012 roku.

03 Wykształcenie

Studiował prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie Nancy 2 we Francji. Ukończył studia prawnicze na UAM, broniąc pracy magisterskiej w Katedrze Postępowania Cywilnego. W programie ERASMUS na Uniwersytecie Nancy 2 we Francji ukończył kurs prawa europejskiego, broniąc pracy dyplomowej dotyczącej zagadnień międzynarodowego obrotu handlowego. Członek reprezentacji Polski na Międzynarodowym Konkursie dla Aplikantów Themis 2009 w Lizbonie, współlaureat wyróżnienia za pracę pod tytułem „The Notion of Ordre Public for Judicial Cooperation in Civil Matters”.