Tymczasowy
areszt
07.09.2020

O czym jest ten portal?

enEnglish (angielski)

Szanowni Państwo,

w pierwszej kolejności niezwykle mi miło, że tutaj trafiliście. Być może przez przypadek, być może celowo, mamy jednak nadzieję, że treści zawarte na tej stronie zainteresują Was na tyle, że zostaniecie z nami na dłużej. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na podstawowe pytania, które stanowiły dla nas punkt wyjścia przy zakładaniu tego portalu oraz informacje przydatne do poruszania się po nim. Gdyby jednak zdarzyło się tak, że nie znaleźliście Państwo odpowiedzi na nurtujące Was pytania, to zachęcamy do osobistego kontaktu z członkami naszego zespołu. Mamy bowiem świadomość, że nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich potencjalnych problemów, ale z pewnością jesteśmy w stanie pomóc Wam je rozwiązać.

Michał Babicz
Adw. Michał Babicz – Starszy Partner,
współzałożyciel Kancelarii FILIPIAK BABICZ LEGAL sp.k.

O czym jest ten portal?

Portal, na który Państwo trafiliście w całości poświęcony jest tematyce tymczasowego aresztowania. Jest to jedyny środek izolacyjny przewidziany w polskim prawie, który może być stosowany na etapie postępowania przygotowawczego oraz postępowania sądowego. Wiąże się on z umieszczeniem osoby, które dotyczy w areszcie śledczym w celu jej odizolowania od dotychczasowego środowiska, co w założeniu ma pomóc w sprawnym przeprowadzeniu postępowania karnego.

Tymczasowe aresztowanie stanowi poważną dolegliwość nie tylko w życiu osoby aresztowanej, ale także jego najbliższych, czy współpracowników. Jest to z pewnością trudne doświadczenie, na które jednak można odpowiednio się przygotować, tak aby złagodzić jego konsekwencje.

Dlaczego tymczasowe aresztowanie?

Uważamy bowiem, że temat ten jest na tyle doniosły, iż zdecydowanie warto poświęcić mu więcej miejsca. Obecnie można zaobserwować niepokojącą tendencję do wzrostu liczby stosowanych tymczasowych aresztowań. Jeżeli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, że blisko 98% wniosków prokuratorskich jest uwzględniana przez sądy to wyłania nam się ponury obraz całości. Wierzymy jednak, że profesjonalna pomoc obrońcy jest w stanie zapobiec tymczasowemu aresztowaniu lub zminimalizować jego negatywne aspekty.

Dlaczego FILIPIAK BABICZ LEGAL?

Siłą naszego Zespołu są ludzie, którzy go tworzą. Jesteśmy przekonani, że połączenie doświadczenia z młodzieńczą pasją oraz teorii z praktyką pozwala osiągać niebywałe rezultaty. Właśnie dlatego w skład naszego Zespołu wchodzą doświadczeni adwokaci, którzy od ponad dekady reprezentują interesy naszych Klientów, ale są w nim także młodzi adwokaci, aplikanci adwokaccy oraz asystenci, którzy z pełnym poświęceniem bronią tych, którzy nam zawierzyli. W naszym Zespole są też profesorowie i doktorzy nauk prawnych, co pozwala nam mierzyć się z argumentacją na każdym poziomie postępowania. Jednocześnie nie chcemy uprawiać prawa dla samej sztuki, ale chcemy się tą naszą wiedzą dzielić z innymi.

Dla kogo jest ten portal?

Tymczasowyareszt.pl stworzyliśmy przede wszystkim z myślą o naszych Klientach i ich bliskich, tak aby w przystępny sposób mogli dowiedzieć się czym jest tymczasowe aresztowanie, co ich czeka i z czym muszą się zmierzyć. Z doświadczenia wiemy, że w tym trudnym czasie poszukujecie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, a nierzadko nie macie kogo zapytać. Problemy i zagadnienia przez nas opisywane są wynikiem niezliczonych rozmów z Klientami i ich rodzinami.

Jednocześnie informacje tutaj zawarte mogą stanowić źródło cennej wiedzy dla innych adwokatów, radców prawnych i aplikantów do tych zawodów. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem wierząc, że jest to z korzyścią dla wymiaru sprawiedliwości.

Jak poruszać się po portalu i jakie treści są w nim zawarte?

Poruszana przez nas problematyka została podzielona na kilka części, które w założeniu odpowiadają kolejnym etapom stosowania tymczasowego aresztowania. Naszym zdaniem dynamiczne ujęcie tego zagadnienia najlepiej pozwala się zorientować jaki konkretnie problemy mogą pojawić się w danym momencie postępowania.

Wobec powyższego zdecydowaliśmy się wyróżnić następujące etapy:

Po prostu kliknij w to co Cię interesuje!

enEnglish (angielski)

Zobacz także:
19.01.2024

Areszt na podstawie listu gończego

21.09.2023

Co zamiast tymczasowego aresztowania? – kto i w jaki sposób może wpłacić poręczenie majątkowe?

09.06.2023

Ocena stosowania tymczasowego aresztowania w Polsce przez adwokatów

24.04.2023

Tymczasowo aresztowany członek zarządu – zmiany obejmujące widzenia i kontakt telefoniczny

28.10.2022

Areszt dla Prezesa czy Compliance Officera?

27.09.2022

Co zamiast tymczasowego aresztowania? Nieizolacyjne środki zapobiegawcze

23.08.2022

Tymczasowe aresztowanie członka zarządu spółki

21.06.2022

Tymczasowe aresztowanie w spółce a compliance c.d.