Ludzie

Natalia Panuś-Domiter

Radca prawny | Starszy prawnik | Tłumacz przysięgły j. angielskiego .

Natalia Panuś-Domiter

Natalia Panuś-Domiter

Radca prawny | Starszy prawnik | Tłumacz przysięgły j. angielskiego .

Absolwentka filologii angielskiej; część studiów odbyła w ramach programu Sokrates Erasmus na Northumbria University (Wielka Brytania). W 2008 roku ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie z zakresu tłumaczeń konferencyjnych. Tłumacz przysięgły języka angielskiego wpisany na listę tłumaczy przysięgłych, prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości, pod numerem TP/104/17.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gdzie złożyła pracę magisterską na temat roli zasad współżycia społecznego w prawie cywilnym. Jest radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

 

Mocne strony

Pracowitość i oddanie wykonywanej pracy, otwartość na wyzwania. Komunikatywność i dobra organizacja pracy - również pod presją czasu.

Pasje

Języki obce, kraje angielskiego obszaru językowego, filmy i powieści detektywistyczne.


Doświadczenie: wybrane projekty

Doświadczenie w zakresie prawa zdobywała w kilku poznańskich kancelariach. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców, w tym w szczególności sporządzanie i negocjowanie umów w obrocie gospodarczym oraz doradztwo z zakresu prawa własności intelektualnej, obsługę korporacyjną spółek prawa handlowego, uczestnictwo w projektach dotyczących badania stanu prawnego spółek, a także reprezentowanie Klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi.

Posiada również szerokie doświadczenie w pracy w charakterze tłumacza języka angielskiego. Jej portfolio tłumaczeniowe obejmuje zarówno teksty ogólne, jak i specjalistyczne, m.in. umowy handlowe, dokumentacje transakcyjne, pisma sądowe i procesowe, dokumentacje techniczne. Jako lektor języka angielskiego i hiszpańskiego, w ramach swojej praktyki prowadziła również specjalistyczne szkolenia językowe dla prawników oraz przyszłych tłumaczy.